FTP ile WordPress tema yükleme en temiz ve saydam yoludur. Hem pratafik yapmanız için ideal olacaktır emin olun. Çünkü bazı hosting şirketleri wordpress alt yapı kaynaklı sitelere admin panel üzerinden dosya yükleme limitleri koyabiliyor böylelikle temamızı sağlıklı yükleyemiyoruz.

FTP ile wordpress tema kurma en iyi opsiyonunuz.

1-Öncelikle sitenize kurmak istediğimiz wordpress temasını .zip formatında indirin ve dosyayı dışa aktar seçeği ile dosya halinde bilgisayarınıza aktarın.

2-Dışar aktarım işlemini tamamlandığında tema dosya ismi Zip dosyası ile aynı isimde ve FTP ile site serverınıza yükleyeceğiniz dosya bu olacaktır.

3-Ardından File Zilla programını indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. File Zilla’yı açtığınızda ise program sizden bilgisayarınız ile site serverınızın arasında bağlantı kurmak için sunucu, kullanıcı adı ve parola bilgileri isteyecektir.

Eğer FTP bilgilerinizi bilmiyorsanız, bir destek talebi oluşturup hostunuz ile iletişime geçin ve FTP bilgilerinizin ne olduğunu sorup, öğrenin.

Filezilla ile ftp hesabınıza bağlandıktan sonra ekranın sağ tarafıdanki kısımdan public_html >> wp-content >> themes yolunu takip ederek temalarınızın yüklü olduğu dosya dizinine gidin.

Ve sitenize kurmak istediğiniz temayı sürükleyip klasör halinde oraya atınız.

5-Tabii FTP ile yüklesekte, eklediğimiz temayı yine aktif hale getirmek için Görünüm >> Temalar sekmesine gidip, temayı etkinleştirmeniz gerekmekte.

İşlem bu kadar ! WordPress tema ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz. Bir sonraki adım ise, temanın yönetim paneline gidip, tema ayarlarını yapmak olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*